Νίκη κορυφής πέτυχε ο Μαγνησιακός, που κέρδισε ως τυπικά γηπεδούχος στο γήπεδο Σαρακηνού, τον Ιάσονα Άλλης Μεριάς με 3-1.

Στο 10’ ο Χρυσάνθης είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους, ενώ το σκορ άνοιξε στο 20’ ο Περεντιδης για το 1-0. Στο 28’ ο Βασίλειου έκανε το 2-0, που έμεινε ως την ανάπαυλα. Στη λήξη ημιχρόνου υπήρξε αρκετή ένταση με την ομάδα του Ιάσονα, και του αντιπάλου προέδρου.

Στην επανάληψη, ο Μαγνησιακός βρήκε και τρίτο τέρμα με τον Κέκια Γ., μετά από ατομική ενέργεια στο 64’.  Ο Ιάσων από την πλευρά του μείωσε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με τον Βετσικα  στο 83’.

Μαγνησιακός: Γρηγοριάδης, Κρανιάς, Βασιλείου, Κατσίφας, Τσαπέρος, Χρυσάνθης (78′ Καρμαγάλος), Χριστίδης, Τσιαντής (52′ Νούσιας), Ροδίτης (Ίμπρα), Περεντίδης (80′ Καρακώστας), Κέκιας Ι (78′ Καΐλας).
Ιάσων Α. Μ.: Αναστασίου, Γούσιας (32′ Βέτσικας), Λούλος, Παπαδόπουλος (65′ Τσιτσιρίκης), Παναγιωτίδης (65′ Σαραντόπουλος), Τσιόρτος, Χρηστάκης (65′ Ροδοβίτης), Κιπτίου, Χριστοδούλου (77′ Μπάλλας), Καραναστάσης, Νταφόπουλος.