Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΘ της 16ης αγωνιστικής, με Αίαντα και Ρήγα να μένουν στο 1-1.

Ο Αίας λίγο έλειψε να κάνει το ιδανικό ξεκίνημα καθώς μόλις στο 2’ ο Τσάμης είχε δοκάρι και ο Χειλάς σούταρε αλλά ο Τσιλιγκος έδιωξε. Στο 8’ καλή στιγμή με τον Αραπίτσα. Στο 11’ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ. Ο Σταματίου ανέλαβε να εκτελέσει το φάουλ και με δυνατή εκτέλεση άνοιξε το σκορ για το 0-1. Στο 21’ σουτ του Αραπίτσα έδιωξε ο Τσιλίγκος. Στο 40’ ο Χειλάς μέσα από την περιοχή έκανε «τσαφ» και δε κατάφερε να σκοράρει για τους γηπεδούχους. Στο 44’ ο Γοδενοπουλος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για φάουλ, το οποίο φάουλ εκτέλεσε ο Κατσιαβριάς που με εξαιρετική εκτέλεση ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, στο 70’ πρώτη καλή στιγμή, το μακρινό σουτ του Ρόκα που μπλόκαρε ο Χαλατσης. Στο 75’ μετά από ένα φάουλ που έγινε υπήρξε σύρραξη και ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε κόκκινη στον Πλαβό. Λίγα λεπτά αργότερα στο 82’ νέα διακοπή μετά από διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για φάουλ στο Χειλά. Ο Αιας πίεσε στο τελευταίο δεκάλεπτο ωστόσο δε κατάφερε να απειλήσει ξανά και έτσι το ματς έμεινε στο 1-1.