Για ακόμη ένα παιχνίδι πανηγύρισε τη νίκη ο Σαρακηνός με το ευρύ 6-2 κόντρα στη Δάφνη.

Πρόσωπο της αναμέτρησης ο νεαρός Ν. Δημόπουλος, που παρά τις αρκετές αλλαγές των γηπεδούχων, σκόραρε τρία τέρματα συμβάλλοντας στα μέγιστα για τη σημερινή νίκη.

Στο 5ο λεπτό ο Γιοβανης έδωσε την ασίστ για να ανοίξει το σκορ ο Δημόπουλος. Στο 8’ ο Αγγελής την ασίστ με ίδιο σκόρερ για το 2-0, ενώ στο 15’ ο Αγγελής ήταν αυτός που σκόραρε για το 3-0 με σουτ. Στο 25’ ο Καλαμάτας εκτέλεσε κορνερ και ο Σκούρας με κεφαλιά έκανε το 4-0. Ο Θεοχαρης έβγαλε στη πλάτη της άμυνας τον Δημοπουλο στο 33’ ο οποίος έκανε το 5-0. Ο Βαρελοπουλος μείωσε σε 5-1 για τη Δάφνη με σουτ.

Στην επανάληψη, η Δαφνη μείωσε κι άλλο σε 5-2 με τον Φ. Τσαρελα, όμως το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Αγγελής με δεύτερο προσωπικό τέρμα.

Οι αρχικές εντεκάδες

Σαρακηνός: Βλαχόπουλος, Γιοβάνης, Αγγελής, Γιαμαλής, Σκούρας, Θεοχάρης, Δημόπουλος Κ., Δημόπουλος Ν., Καλαμάτας, Δουλάς, Νιαώτης.

Δάφνη: Αλπάκης, Τσαρέλας Γ., Βαρελόπουλος, Νίκου, Ντίκας, Βοιτσίδης, Τσαρέλας Φ., Ρίζος, Μαρέδης, Χιώτης, Σωτηρόπουλος.