Σημαντικό τρίποντο εκτός έδρας πήρε η Ακρόπολη στα Καλά Νερά με 0-1 και συνεχίζει το κυνήγι της βαθμολογίας. Πρωταγωνιστής ο τερματοφύλακας της Ακρόπολης, Δημήτρης Βίτσος (φωτο) που χρειάστηκε να πιάσει δυο φορές πέναλτι.

Όλα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, καθώς ο Παγώνης μετά από ασίστ του Τσουκάλη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 71′ η ΑΕ 2002 κέρδισε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Βίτσος, με το διαιτητή Γραββάνη να δίνει επανάληψη, αλλά τον πορτιέρο της Ακρόπολης να αποκρούει και πάλι και να κρατά απαραβίαστη την εστία του.

Λίγα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της ΑΕ, για μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου σχεδόν, ενώ στη συνέχει ακυρώθηκε γκολ του Σιαμέτη για οφσάιντ.