Το ματς που «δέσποζε» για την Α’ ΕΠΣΘ, ήταν το Ρήγας – Αιας, με την ομάδα του Βελεστίνου να φεύγει νικήτρια από το ντέρμπι.

Ο Αίας στο πρώτο ημίχρονο είχε μια υπεροχή και στο 20’ έχασε μια καλή ευκαιρία με σουτ του Μπιρτσαι και κεφαλιά του Βουλγαρη. Μεγάλη ευκαιρία χάθηκε με τετ α τετ του Μακανικα που πλάσαρε ψηλά.

Μετά το πέρας του πρώτου μισαωρου, ο Ρήγας ανέβασε την απόδοση του και στο 43’ βρέθηκε μπροστά στο σκορ μετά το όμορφο τέρμα του Γάρου με πλασέ στην απέναντι γωνία.

Στο 45+2 ο Βαιόπουλος έβγαλε συστημένη μπαλιά στο Καραγιάννη ο οποιοσ με πλασέ στη κίνηση έκανε το 2-0.

Στην ανάπαυλα υπήρξαν διαμαρτυρίες από τη μεριά του Αίαντα για αποφάσεις οφσάιντ.

Στην επανάληψη, ο Αίας μπήκε με σκοπό να πετύχει κάποιο γκολ που θα τον ξανά βάλει στο παιχνίδι. Στο 57’ ο Ράπτης είχε δοκάρι για τον Αίαντα. Στο 61’ ήρθε η μείωση με τον Κατσιαβρια που έκανε το 2-1.

Στο 65’ σουτ του Γάρου και στο 78’ του Ρόκα μπλόκαρε ο Χαλατσης,

Ρήγας: Τσιλίγκος, Βαιόπουλος, Βλιώρας, Διντσης, Σταματίου (46’ Κακανης), Βουραζέρης, Ροκας, Γάρος (68’ Γοδενοπουλος), Σουγκάρης, Καραγιάννης (90+2 Πάσχος), Γ. Αγροκωστας (46’ Δ. Αγροκωστας).

Αίας: Χαλάτσης, Παπανικολόπουλος (83’ Γκιοκα), Τσάμης (70’ Χριστέλος), Πλαβός, Ξηροκώστας, Βούλγαρης, Μπιρτσαι (46’ Αραπιτσας), Μακανίκας, Τσόγκας (83’ Κωστουλας), Κατσιαβριάς, Ράπτης.