Πολύτιμη νίκη πήρε ο Πύρασος στο Π. Μαγουλας που κέρδισε με 4-0 το Πρωτεσίλαο και συνέχισε αήττητος.

Στο 9’ ο Δημητριαδης έκανε ένα πολύ δυνατό σουτ που διώχτηκε σε κόρνερ.

Στο 25’ άνοιξε το σκορ ο Πύρασος με τον συνήθη ύποπτο Βλάχο να κάνει το 1-0 και να ξεκλειδώνει την αντίπαλη αμυνα.

Στο 29’ αντέδρασε ο Πρωτεσιλαος που με δυνατό σουτ από την μεγάλη περιοχή βρήκε τον Κεφάλα έτοιμο να διώχνει σε κορνερ. Δυο λεπτά αργότερα ο Αραπίτσας πλάσαρε αλλά ο αντίπαλος αμυντικός εδιωξε πάνω στη γραμμή και του στέρησε το πρώτο προσωπικό γκολ για φέτος.

Στο 35’ ο Μιχόπουλος στο δεύτερο δοκάρι μετά από κορνερ έκανε το 2-0 το οποίο δε πανηγύρισε.

Με το «καλημέρα» στο δεύτερο ημίχρονο ο Πύρασος «κλείδωσε» το τρίποντο με δεύτερο γκολ του Μιχοπούλου μετά από αναμπουμπούλα στην αμυνα σε κορνερ.

Ο Αγιασιώτης από μακρυά με δυνατό σουτ σημάδεψε το δοκάρι για να διαμορφώσει το 4-0 ο Καραγεώργος στο 72’ .

Πύρασος: Κεφαλάς, Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαδογιώργος (60’ Ρακής), Μπούτλας, Αραπίτσας, Αγιασιώτης (70’ Ζενούνης), Βλάχος (75’ Καραγιώργος), Οικονόμου (60’ Κατής), Ζάχος (75’ Γάτος), Δημητριάδης.

Πρωτεσίλαος: Σκούρας, Τσαούσης, Λάμπος (70’ Αλντίν), Λεϊμονής, Νικογιάννης (80’ Χριστοδούλου), Θ. Κόρκος (46’ Αλαμάνης), Σούδης, Μάρ. Μάνος, Κ. Κόρκος, Αλαμάνης (65’ Κλίντον), Παπαδόπουλος.