Τρομερό ξεκίνημα για την Αγία Άννα, η οποία πέρασε με σκορ 0-4 από την έδρα της Ακρόπολης.

Ένα καλό σουτ για την Ακρόπολη στο 18′ πέρασε εκτός, για να έρθει στο 31′ ο Παπαδημητρίου να ανοίξει το σκορ για την Αγία Άννα. Λίγο αργότερα, στο 34′ ο Πετράκος έκανε το 0-2, σκορ με το οποίο πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, η Αγία Άννα συνέχισε δυναμικά, για να φτάσει στο 71′ να <<κλειδώσει>> τη νίκη με γκολ του Κορέτα. Στις καθυστερήσεις, ο Τσελεπής ο οποίος πέρασε αλλαγή νωρίτερα διαμόρφωσε το τελικό 0-4, με τους φιλοξενούμενους να ξεκινάνε θετικά τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα, με σημαντική νίκη εκτός έδρας.

Οι εντεκάδες των ομάδων:

Ακρόπολη Σέσκλου (Κ.Παπαστεργίου): Βίτσος, Αντωνίου, Πασσιάς, Τ.Κολυμήτρας, Στρούγγης, Κ.Κολυμήτρας, Μ.Τσουκάλης, Στεργιόπουλος, Σταυραντώνης Κ., Τσουκάλης, Γκάγκας.

Αγία Άννα (Κ.Τσιουρέλης): Αιντίνι, Χατζητρακόσιας, Στεργιόπουλος, Χολέβας, Χατζημητροφάνης, Τσέλιος, Πετράκος, Τσιουρέλης, Νιαώτης, Κορέτα, Παπαδημητρίου.