Δε κατάφερε να βρει δίχτυα ο ΓΣΑ απέναντι στην Ν. Αρτάκη και κόλλησε στο 0-0 σήμερα στο Α. Ραγάζος για την 8η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι κυανόλευκοι μπήκαν αποφασισμένοι για το τρίποντο, όμως αυτό που τους έλειψε ήταν το γκολ, κάτι που δεν ήρθε στον αγώνα.

Στο 20’ η καλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου ανήκε στο ΓΣΑ όταν ο Μιχόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Κοντοβάς έκανε πάσα με το κεφάλι και ο Κουτσούκης δε κατάφερε να σκοράρει από κοντά.

Στην επανάληψη, στο 83’ ο Θεοδωρόπουλος έκανε ένα σουτ που πέρασε από πάνω, ενώ στο 85’ έγινε η μεγαλύτερη φάση του αγώνα. Μετά από κορνερ του ΓΣΑ η μπαλα απομακρύνθηκε, με τον Παπαεμμανουηλίδη να γεμίζει, εκεί όπου ο Κοντοβάς πάσαρε στον ανενόχλητο Μιχοπουλο, που από το σημείο του πέναλτι σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα Τζουβάρας που έσωσε και κράτησε το μηδέν.

ΓΣ Αλμυρού: Χαλάτσης, Μιχόπουλος, Παπαεμμανουηλίδης, Πλαβός, Νταρακλίτσης, Θεοδωρόπουλος, Αραπίτσας, Δημουλάς (66′ Λάμπος), Αλαμάνης (78′ Μυργιώτης), Κοντοβάς, Πρ. Κουτσούκης (76′ Κατσιαβριάς)

Φωτο πηγή: almyrosinfo