Σπουδαία νίκη πέτυχε η Ακρόπολη η οποία κέρδισε με 1-3 το Σαρακηνό στο Βασδέκειο και έτσι τον έριξε στη τρίτη θέση.

Ο Σαρακηνός ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι καθώς σκόραρε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Αλχασάν να βάζει μπροστά την ομάδα του με όμορφο αριστερό πλασέ για το 1-0. Η απάντηση της Ακρόπολης ήρθε στο 17′ όταν ο Μόσιος κέρδισε πέναλτι όταν ανατράπηκε από τον αντίπαλο, με τον Παγώνη να αναλαμβάνει την εκτέλεση στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα και τον Κοντογιάννη στην άλλη γωνία. Στο 48′ ο Φουρκιώτης με κεφαλιά κατάφερε να σκοράρει και να ανατρέψει το παιχνίδι υπέρ της Ακρόπολης με το 1-2. Τέλος, λίγα λεπτά πριν το τέλος και συγκεκριμένα στο 87′ ο Φουρκιώτης ήταν και πάλι πρωταγωνιστής πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, <<σφραγίζοντας>> έτσι μια πολύτιμη νίκη για την ομάδα της Ακρόπολης, ρίχνοντας για πρώτη φορά το Σαρακηνό από τη κορυφή, στη τρίτη θέση.

Στα θετικά της αναμέτρησης, ντεμπούντο με τη φανέλα της Ακρόπολης έκανε ο 14χρονος Κόπο Ίσι, με το προπονητή Κώστα Παπαστεργίου να του δίνει τη μεγάλη ευκαιρία πάρα το νεαρό της ηλικίας του.