Με το καλύτερο τρόπο μπήκε το νέο έτος για την ομάδα της Ευξεινούπολης, καθώς κέρδισε εύκολα την Αγία Παρασκευή με 5-0.

Οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Ανδρωνά πραγματοποίησαν μια πολύ καλή εμφάνιση, και σε συνδιασμό με την ήττα του Σαρακηνού μείωσαν τη διαφορά από τη κορυφή στους 2 βαθμούς.

ΜΑΓΙΚΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ <<ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ>>

Στο 9′ ο Κατής εκτέλεσε φάουλ βρίσκοντας τον Τσιάτσιο, με τον δεύτερο να κερδίζει στον αέρα την αντίπαλη άμυνα και να ανοίγει το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπιρμπίλης έδωσε την ασίστ στον Κλουκουτάρα ο οποίος πλάσαρε ιδανικά, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Με τη συμπλήρωση 30 λεπτών του αγώνα, η Δήμητρα έκανε τρία τα τέρματά της με πλασέ του Κοντοβά μετά από ασίστ του Βούλγαρη. Στο 42′ ο Βούλγαρης κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Κοντοβάς ο οποίος ευστόχησε για το 4-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ

Η ομάδα της Δήμητρας μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο όπως στο πρώτο και με αρκετή πίεση κατάφερε να πετύχει το πέμπτο τέρμα. Ο Κατής έδωσε ασίστ για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση, καθώς πάσαρε κάθετα στο Κλουκουτάρα, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να διαμορφώσει το τελικό 5-0.

ΔΗΜΗΤΡΑ: Τσιλίγκος, Φαράντος, Μπιρμπίλης, Τσιάτσιος, Καρράς (70’ Χονδρογιάννης), Θωμαΐδης (63’ Τετριμίδας), Κοντοβάς, Κατής, Αραπίτσας (52’ Παπαδόπουλος), Βούλγαρης (52’ Μπασαγιάννης), Κλουκουτάρας.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Κοντοστάθης, Αντωνίου (72’ Τόγιας), Μαστακούλης (46’ Στέκας), Λούμπαρδος, Κούκιος, Βαρελόπουλος, Τσίλογλου, Ζάχαρης (46’ Πιτσάβας), Μαυροζούμης, Μεγαγιάννης (79’ Δημόπουλος), Γκέκος.