Σημαντικό και σπουδαίο διπλό κατάφερε να πετύχει η ομάδα του Κώστα Παπαστεργίου με το ευρύ 0-4 με αντίπαλο τον Πύρασο, παιχνίδι το οποίο έγινε στο Βοηθητικό γήπεδο του ΕΑΚ.

Η ομάδα της Ακρόπολης άνοιξε το σκορ στο 30 με το συνήθη ύποπτο, Φουρκιώτη όταν έκανε το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Νίκος Παγώνης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 0-2, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Η ομάδα του Σέσκλου ήταν αποφασισμένοι και στο δεύτερο ημίχρονο άσκησε και πάλι μεγάλη πίεση στον αντίπαλο. Στο 57 ο Φουρκιώτης και πάλι έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα κάνοντας το 3-0 για να έρθει ξανά ο Παγώνης στο 74′ να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και διαμορφώνοντας το τελικό 0-4. Στο 85 ένα σουτ του Μπασδάνη για τους γηπεδούχους πέρασε άουτ.

Η Ακρόπολη συνεχίζει με νίκες κάνοντας το 2/2, ενώ από την άλλη πλευρά η ομάδα της Αγχιάλου παραμένει χωρίς βαθμό.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Λανάι, Γ. Τσάμης, Κόκκαλης, Κερατίδης (46′ λ.τρ. Γκόλιας), Αντωνιάδης, Σταντσούρης, Δ. Καραδήμας, Καραφώτης (61′ Μπασδάνης), Κωστούλας, Γάτος (57′ Θεοδωρόπουλος), Παπαδογεώργος (68′ Γκαραβέλας).
ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΣΕΣΚΛΟΥ: Κοντογιάννης, Ζάγκας, Τ. Κολυμήτρας, Φώτου, Γκάγκας, Κ. Κολυμήτρας, Τσεκούρας, Γκάγκας (75′ Δάρης), Φουρκιώτης, Παγώνης (68′ Μητρομάρας), Αξιώτης (57′ Τσουκάλης)