Σημαντική νίκη για το Τοξότη που συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα, αυτή τη φορά κέρδισε με 0-3 τον Ιάσονα. Το πρόσωπο του αγώνα ο Νίκος Μπράνος ο οποίος απέκρουσε δύο πέναλτι των αντιπάλων και έτσι έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο να παραμείνει το <<μηδέν>> στην άμυνα.

Μόλις στο 7′ ο Γερακίνης άνοιξε το σκορ για το Τοξότη και έκανε το 0-1. Στο 34′ ο Ιάσονας έχασε το πρώτο του πέναλτι για να έρθει τέσσερα λεπτά αργότερα η σειρά του Τοξότη να κερδίσει πέναλτι, αλλά με τον Δενελάβα να ευστοχεί και να κάνει το 0-2 για το Τοξότη. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μπράνος απέκρουσε και δεύτερο πέναλτι και κράτησε το 0-2, ενώ στο 76′ ο Δενελάβας και πάλι σκόραρε μετά από ασίστ του Γερακίνη και διαμόρφωσε το τελικό 0-3.