Με το ευρύ 0-4 πέρασε ο Γ.Σ. Αλμυρού από τον Πλάτανο, αποκλείοντας τους Μυρμιδόνες από τη φάση των 16 για το Κύπελλο Ε.Π.Σ.Θ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια καθώς πριν συμπληρωθεί το 2ο λεπτό ο Ηλίας Αράπης έκανε με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή το 0-1, σκορ που διατηρήθηκε έως και το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Προπονητής Στέλιος Αρσένος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Αγιασιώτη και Αναστασίου, οι οποίοι ήταν και οι σκόρερ των υπόλοιπων τερμάτων, με τον πρώτο να πετυχαίνει το 0-2 με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ακολούθησαν δύο ακόμη γκολ από τον Αλέξανδρο Αναστασίου, ένα με κοντινό πλασέ έπειτα από χαμηλή σέντρα του Καραγεωργόπουλου(ντεπούτο με την κυανόλευκη φανέλα), και το τελικό 0-4 έγινε μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ από τη γραμμή της περιοχής.

Οι Μυρμιδόνες από την πλευρά τους κατάφεραν σε τρεις περιπτώσεις να απειλήσουν την εστία του Κοντογεωργάκη, ο οποίος απέκρουσε με ισάριθμες εκτινάξεις σε κόρνερ.

Ο κόουτς του Αλμυρού είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετούς νεαρούς παίκτες της ομάδας(Κοντογεωργάκη, Αργυρόπουλο,Δήμο, Αράπη, Τζαφλέρη & Καραγεωργόπουλο), όλοι εκ των οποίων άφησαν ελπιδοφόρα μηνύματα για το μέλλον, ενώ την 1η επίσημη εμφάνιση έκανε ο νεοαποκτηθείς κεντρικός αμυντικός Χρήστος Χολέβας.

Για την επόμενη φάση των 8 του Κυπέλλου ΕΠΣΘ ο Γ.Σ.Α. θα αντιμετωπίσει τον Θησέα Αγριάς.

Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ(Αρσένος):Κοντογεωργάκης, Λάμπος, Αργυρόπουλος, Παπακώστας, Χολέβας, Αϊδής(64΄Τζαφλέρης), Φούκης(46΄Αναστασίου), Αράπης(46΄Αγιασιώτης), Δερμιτζάκης, Βουρδάκης(70΄Καραγεωργόπουλος), Δήμος.

ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ: Σαββίδης, Τσεκρέζης (25’ λ.τρ. Νικηφοράκης), Κοντοβάς, Λανάι (30’ λ.τρ. Δ. Μπούρχας), Κατσαβριάς, Ναούμ, Τσόγκας, Κακλιάς, Μάτζαρης (80’ Γ. Μπούρχας), Ακριβός (75’ Μηλιώνης), Μακρής.