Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Ρήγας κατάφερε να πάρει ένα δύσκολο και σημαντικό διπλό στη δύσκολη έδρα του Πρωτεσιλάου με σκορ 1-2.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βαλωτή στο 22′ για το 1-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση για τον Ρήγα με τον Νασιακόπουλο να παίρνει το <<ριμπάουντ>> σε πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος και απέκρουσε ο Βουραζέρης. Το φιλί της ζωής για το σύλλογο του Βελεστίνου ήρθε από τον Γουτούλη στο 91′ μετά από προσωπική ενέργεια και όμορφο σουτ. Δύο αποβολές και για τις δύο ομάδες, με το Πρωτεσίλαο να χάνει τον Νικογιάννη στο 81′ και το Σιαμανίκο μετά την ανατροπή, ενώ για το Ρήγα αποβλήθηκαν ο Σούγκαρης στο 75′ και ο Γουτούλης αμέσως μετά το δικό του γκολ.