Ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα του Αίαντα Σούρπης, καθώς πέτυχε τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με σκορ 5-1 επί της Δάφνης.

Σε τρομερή κατάσταση βρέθηκε ο αρχηγός των γηπεδούχων Θανάσης Κατσιαβριάς ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, έδωσε μια ασίστ ενώ είχε και δοκάρι οδηγώντας έτσι την ομάδα του στο θετικό αποτέλεσμα.

Πιο αναλυτικά, ο Αίας με πέναλτι που κέρδισε στο 10′ ο Μακανίκας και εκτέλεσε εύστοχα ο Κατσιαβριάς άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0 , ενώ ο ίδιος πέτυχε και το δεύτερο τέρμα στο 19 για το 2-0 όταν ο Αραπίτσας του πάσαρε για να σκοράρει. Αμέσως μετά, η Δάφνη είχε την γρήγορη αντίδραση κάνοντας το 2-1 με όμορφο τέρμα στο παραθυράκι της εστίας των γηπεδούχων αλλά όπως αποδείχτηκε δεν ήταν αρκετό. Λίγο πριν το ημίχρονο ο Κατσιαβριάς σημάδεψε το δοκάρι μένοντας το 2-1 μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, ο Αραπίτσας πέτυχε ένα όμορφο τέρμα μετά από ασίστ του Κατσιαβριά στο 63. Λίγα λεπτά αργότερα ο προπονητής του Αίαντα πέρασε στον αγώνα τον Ευθύμη Ξηροκώστα ο οποίος στη πρώτη του επαφή πέρασε δύο αντιπάλους σέντραρε στο Μιχόπουλο ο οποίος με πλασέ έκανε το 4-1. Ο Αίας πίεσε και για άλλα τέρματα ενώ στο τελευταίο λεπτό ο Γιάννης Ξηροκώστα με δυνατό σουτ πέτυχε όμορφο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Ικανοποίηση από τη μεριά του Αίαντα που πήρε τους τρεις πρώτους βαθμούς, προβληματισμός στο στρατόπεδο της Δάφνης που δε ξεκίνησε με το καλύτερο τρόπο το ταξίδι της στην Α’ κατηγορία.